Cyber Battle of Estonia 2022

Cyber Battle of Estonia on juba kolmandat aastat järjest toimuv küberürituste seeria, mis on suunatud 15-24-aastastele noortele.

Võistluse põhieesmärk on tutvustada noortele kübermaailma, kes omandavad nii läbi praktiliste küberkursuste oma esimesed teadmised kübervaldkonnas. Näitame, kuidas kübermaailmas töötamine käib ning milliseid oskuseid ja teadmisi selleks vaja on. Küberturvalisus on kõikjal oluline!

Eelvoorudes ja finaalvõistlusel käsitletakse päriselulisi situatsioone: näiteks tuleb minna appi linnavalitsusele, kuna nende serverisse on sattunud pahavara, mis on halvanud linna kõik süsteemid tänavavalgustusest ülekäiguradade ja rattaringluseni. Või tuleb näiteks abistada lennujuhtimistorni, kuna neid on tabanud lunavaranõue ja kõik andmed on krüpteeritud.

Meie eesmärk on tutvustada, kuidas kübermaailmas töötamine käib ning milliseid oskuseid ja teadmisi selleks vaja on. Küberturvalisus on kõikjal oluline!

Heade poolel on meid alati liiga vähe. Osale ja saa kübertargaks nooreks!

In English Vaata võistlust järgi

I OSA: Cyber Battle of Estonia küberkursus

Ürituste seeria koosneb kolmest osast.

Suunatud noortele, kellel huvi kübermaailma vastu, aga eelnev kokkupuude või kogemus valdkonnaga varasemalt puudub.

Kahepäevase küberkursuse käigus annavad meie küberturbe eksperdid sulle baasteadmised ja -oskused kübermaailmas toimetamiseks, kasutades selleks mängulist õpikeskkonda.

Omandad baasteadmised teemades: Linux Basics, Portide skaneerimine, DNS (nimeserver) ja veebiserveri loetlemine, brute-forcing, metasploit, küberturvalisus ja kübertarkus, steganograafia, krüptograafia, veebi haavatavused, turvanõrkused.

Saad teada ka kuidas häkkerid mõtlevad ja töötavad.

Cyber Battle of Estonia küberkursuste toimumisajad

Paide 7.-8. mai 2022 Paide Gümnaasium (Posti 12, Paide)
Jõhvi 21.-22. mai 2022 Jõhvi Gümnaasium (Hariduse 5B, Jõhvi)
Tartu 4.-5. juuni 2022 Tartu Ülikooli Delta keskus (Narva mnt 18, Tartu)
Tallinn 11.-12. juuni 2022 TalTech (Akadeemia tee 15a, Tallinn)
Pärnu 18.-19. juuni 2022 Pernova Tehnikamaja (Kooli 6b, Pärnu)

Osalemiseks on vaja vaid sülearvutit koos lihtsama tarkvaraga. Kui sul seda ei ole, siis see ei ole takistuseks. Võimaldame omalt poolt arvuti, kui selleks on vajadus. Kirjuta meile aadressil cboe@ctftech.com.

Cyber Battle of Estonia küberkursus toimub eesti ja vajaduse korral ka vene keeles, kuid inglise keele teadmine on vajalik, et olla edukas, mitte ainult Cyber Battle of Estonial, vaid ka kübermaailmas üldiselt.

Cyber Battle of Estonia küberkursuse läbimisel väljastab Tartu Ülikooli sulle tõendi või tunnistuse Täpsemalt siin.

II OSA: regionaalne eelvoor

Eelvoor on suunatud noortele, kes on varem läbinud mõne küberkursuse (nt Cyber Battle of Estonia 2022 küberkursus või bootcamp), tütarlaste küberakadeemia või on juba vajalike oskustega.

Regionaalne eelvoor toimub virtuaalselt 27. augustil 2022. Saad osaleda oma arvutis kodust lahkumata. Tegemist on individuaalse eelvooruga, kus lahendatakse elulisi ülesandeid etteantud ajavahemikul. Saadud tulemuste põhjal moodustab eelvooru korraldaja regioonipõhised kolme- kuni viieliikmelised võistkonnad, kes pääsevad oma regiooni esindama finaalvõistlusele, mis toimub 29. oktoobril 2022 Tartus.

Kui soovid osaleda regionaalsel eelvoorul, kuid pole ühestki eelnimetatud küberkursusest osa võtnud, registreeri ennast siin

III OSA: Finaalvõistlus

Cyber Battle of Estonia 2022 finaalvõistlus on oma ülesehituselt sarnane superstaarivõistlusele - otsitakse kübersuperstaare. Kokku võistleb kohapeal kolme- kuni viieliikmelistes võistkondades kuni 100 noort kübertarka, kelle seast selgitatakse välja parim võistkond.

Lisaks on võistlejaid ka välisriikidest, kes osalevad võistlusel virtuaalsel teel, kuid nad kõik võtavad mõõtu ühise eesmärgi nimel lahendada küberülesandeid ja saada kübersuperstaariks.

Finaalvõistlus toimub 29. oktoobril 2022 Tartu Ülikooli spordihoones (Ujula 4, Tartu).

PARTNERID JA TOETAJAD

Soovid ka end siin näha? Võta ühendust.